Sok z goji z apteki

0
989

Goji to owoc kolcowoju szkarłatnego, krzewu średniej wielkości pochodzącego z Chin i Tybetu. Owoce goji wykorzystywane są w medycynie chińskiej, a także składnikiem diety mieszkańców Azji Środkowej (Chin, Tybetu, Indii, Mongolii). Krzewy kolcowoju szkarłatnego uprawiane są także w Europie, jako rośliny ozdobne. Tłocząc owoce goji uzyskuje się sok o charakterystycznym marchewkowym kolorze i słodkawym smaku. Używany w diecie korzystnie wpływa na poprawę kondycji, na układ odpornościowy oraz wzrok.

Dlatego też apteka internetowa bardzo poleca właśnie ten naturalny sok. Należy jednakże uważać na jego stosowanie. Dorośli mogą jedynie wypić dwie łyżki stołowe dziennie. U dzieci nie ma żadnych informacji, natomiast można spokojnie jedną łyżkę stołową podawać dzieciom powyżej piątego roku życia. Podobnie, jak każdy sok naturalny, wymaga on przechowywania w lodówce. Jeszcze jakiś czas temu były wątpliwości, czy możemy stosować owoce, które nie są z naszej strefy klimatycznej. Dziś wiemy, że owoce prozdrowotne mogą używać wszyscy. 

Sok z acai 

Acai są owocami drzewa Eutrepa warzywna i rośnie na terenach tropikalnych Ameryki Południowej. Podobnie jak owoce goji oraz noni są to owoce tropikalne, jednakże w pełni bezpieczne dla osób z naszej strefy klimatycznej. Owoce te są niewielkie, bo wielkości winogrona, posiadają jedną dużą pestkę i niewiele miąższu, skupione są w gronach. Zawierają naturalne przeciwutleniacze, aminokwasy i kwasy tłuszczowe.

Sok z acai zawiera białko, naturalny kwas cytrynowy, naturalne cukry (glukoza, fruktoza) oraz tłuszcze roślinne, w tym kwasy tłuszczowe jednonienasycone, takie jak kwas palmitoleinowy, oleinowy i linolowy. Stosowany w diecie pozytywnie wpływa na obniżenie cholesterolu we krwi i układ sercowo – naczyniowy. Dlatego też apteka internetowa http://www.ranchersgrill.com/walka-z-impotencja-bez-zrujnowania-budzetu-czy-to-mozliwe/ bardzo poleca właśnie ten sok, jako uzupełnienie dziennej diety. Ze względu na fakt, iż sok był jednorazowo pasteryzowany należy go przechowywać w lodówce. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego soku to zapraszam na stronę internetową naszej apteki.